odgłosy instrumentów

crystal_silence

Temat: Bernard Herrmann
...kompozytorow muzyki filmowej w historii a zarazem moj ulubiony. Zreszta jak debiutuje sie muzyka do takiego filmu jak Obywatel Kane to nie mozna byc kims przecietnym. Jego muzyka jest przede wszystkim bardzo charakterystyczna i zroznicowana (od wielkich epickich symfonicznych dziel przez mroczne, tajemicze, psychodeliczne po jazzowe (video Taksówkarz)). Jego muzyka pozostaje na dlugo w pamieci po obejrzeniu filmu, bo kto nie pamieta tych przerazliwych wrecz odglosow instrumentow smyczkowych z Vertigo czy Psycho, to wlasnie w duzej mierze muzyce Herrmanna zawdziecza Alfred klimat swoich filmow (nie umniejszajac jego geniuszowi). Zreszta sam Hitchcock uwazal ze muzyka Bernarda przycmiewa jego dziela. Jesli ktos nie zna dziel Herrmanna to goroco polecam bo to cos niezwyklego.
Źródło: movieforum.pl/viewtopic.php?t=2351Temat: Podkladowy Super Kawalek Kto to spiewa.? czyj to kawałek.?
opisujesz gatunek wokalistyki, zwany scat - dźwiękonaśladowczy sposób śpiewania charakteryzujący wokalistykę jazzową, polegający na naśladowaniu odgłosów instrumentów oraz zastąpienia tekstu onomatopejami słowopodobnymi. Scat wywodzi się ze stylu be-bop, a za twórcę obu tych styli uważa się m.in. J.B. "Dizzy" Gillespie'ego. Za jednego z jego prekursorów można uznać też Louisa Armstronga, jazzowego wykonawcę, który podczas wykonywania utworu "Heebien Jeebies" zapomniał fragmentu tekstu i wstawił w tym miejscu rytmicznie powtarzane bezsensowne...
Źródło: foton.kalisz.pl/forum/viewtopic.php?t=8762


Temat: Czy Rode wystarczy ?
...przy samych ustach, praktycznie całowali gąbkę. Ja swoim Rodem nagrałem bardzo słaby dźwięk, łapał wszystko, muzyke kiboli, i inne. Wywiad był bardzo mało czytelny, praktycznie wogóle. Nawet na kamerach TV miała przyczepione dynamiki. Zresztą wystarczy samemu spróbować, dynamiki są dużo mniej czułe na dźwieki, których źródła są oddalone. I dlatego każdy wokalista na scenie wydziera się do dynamika, inaczej by zbierał za duzo odgłosów instrumentów czy publiki.Przewodowych mikroportów jest dużo to fakt, ale bezprzewodowe, to tak jak pisałem. Pozdrawiam. [ Dodano: Wto Lis 14, 2006 11:34 pm ] A tez ostatnio kręciłem spot wyborczy. I oczywiście dźwiek robiłem z tyczki z Rode Video Mic -- wyszedł miodzio. Ale tam było cicho jak makiem zasiał.
Źródło: swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?t=18983


Copyright (c) 2009 crystal_silence | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.